KATILAN FİRMALAR

 • BARSANTI MACCHINE
 • DENVER
 • EFFEMECCANICA
 • FANTINI SUD
 • LEVI TUNISI
 • MONTRESOR
 • TENAX
  BARSANTI MACCHINE
  Via Marconi, 21
  55045 Pietrasanta (LU)
  Tel: 00 39 - 0584/70130
  Fax: 00 39 - 0584/72317
  E-mail: barsanti@barsantimacchine.it
  Web: www.barsantimacchine.it
  Yetkili kişi: Luca Mordenti

  Barsanti Macchine, 1898 yılından beri mermer, granit ve taş işlemelerinde kullanılan iş makinaları üretmektedir. Büyük parça taşların kesilerek nihai ürün haline dönüşmesini sağlayan geniş bir ürün gamına sahiptir. Özellikle katraklar, blok kesiciler, cilalama hatları, otomatik kesme hatları, fayans hatları, ölçme aletleri, değirmen sistemleri bunlardan bazılarıdır.

  Barsanti teknolojisi patentli yeni çözümler üretmektedir. Bunlardan bazıları: granit katrakları için bıçak sistemi ile donatılmış değişgen tutucular, yörünge hareketli yüzey ölçme ve cilalama makinaları ve aşırı hızlı mermer katrakları.

  Yüzyıllık deneyime dayanan iş makinalarımız en yüksek performansı en düşük kullanım maliyetiyle sağlar.

  Ayrıca, İtalya’da ve dünyanın başlıca ülkelerinde bulunan satış sonrası teknik destek servisleriyle hizmet vermektedir.

  DENVER s.a.
  Via Prato delle Valli 20
  47892 Acquaviva RSM (Repubblica di San Marino)
  Tel: 00 378 - 999688
  Fax: 00 378 - 999651
  E-mail: info@denver.sm
  Web: www.denver.sm
  Yetkili kişi: Aurelio Gramellini

  Merkezi San Marino’da bulunan Denver s.a. firması, 30 yılı aşkın hizmet ve deneyimiyle oldukça geniş bir ürün gamına sahiptir. En yeni teknolojilerle üretilen iş makineleri uzun ömürlülük ve dakiklik garantisi sağlar.

  Denver s.a. firması, özellikle laboratuvar makinaları üretiminde uzmanlaşmıştır, dink makinaları (monoblok ve geleneksel), 3 akslı ve çok işlevli CNC’ler, tek başlı ve çok işlevli cilalama makinaları, düz yüzeyler için kullanılmak üzere şeritli cilalama makinaları, tek başlıklı cilalama makinaları, su ve çamur işlenmesinde kullanılan cihazlar bunlardan bazılarıdır. Farklı çözümler için geniş seçenek yelpazesiyle müşterilere ihtiyaçlarına uygun makinayı seçme imkanı sunar.

  Firmanın internet sitesinde ürün gamı ve sunulan hizmetler hakkında daha geniş bilgiye ulaşılabilir.

  EFFEMECCANICA
  Via Aurelia, 3
  54033 Carrara (MS)
  Tel: 00 39 - 0585/853201
  Fax: 00 39 - 0585/855478
  E-mail: info@fmeccanica.it
  Web: www.fmeccanica.com
  Yetkili kişi: Enrico Ori

  Effe Meccanica genç bir kuruluş olup, 1993 senesinde TE-MA S.p.A ve Frugoli S.p.A şirketlerinin birleşmesiyle kurulan Tema-Frugoli şirketinin, 1999 senesinden beri ortak kuruluşudur.

  Frugoli Macchine S.p.A. faaliyetine 1898 senesinde Carrara’da başlamış ve granit için katrak üretiminde uzmanlaşmıştır.

  TE-MA S.p.A şirketi ise 1961 yılında Carrara’da kurulmuş ve 30 seneden beri mermer işleme sektöründe kullanılan iş makinaları üretmektedir, özellikle katraklar, çift diskli kesiciler, cilalama cihazları, blok mermer kesicileri ve doğal taşlar ürünlerinin seri üretiminde kullanılmak üzere tasarlanmış otomasyon sistemleri üzerinde uzmanlaşmıştır.

  Tema-Frugoli şirketinin güçlü bir markası olan Effe Meccanica, müşterilerine kaliteli ve ekonomik olarak rekabetçi ürünler sunmaktadır. Ayrıca dünyanın her yerinde, özellikle Avrupa, Ortadoğu, Uzakdoşu, Maghreb ve Amerika’da teknik servis desteği sağlamaktadır.

  Üretilen malların kalitesi firma tarafından devamlı olarak kontrol altında tutulur. Cihazlar kullanım ve bakım kolaylığı sağlayacak şekilde ve firmanın sonradan müdahele gereksinimini en aza indirgemek üzere tasarlanmıştır. Cihazların denetiminde kullanılan tüm software programlar da firmanın kendi üretimidir.

  Effe Meccanica – Tema Frugoli, servis ve kalite açısından yüksek garanti sağlayan bir kuruluştur.  FANTINI SUD
  Strada Prov. per Sgurgola,
  Ioc. Casarene
  03012 Anagni (FR)
  Tel: 00 39 - 0775/77491
  Fax: 00 39 - 0775/769640
  E-mail: faninfo@iol.it
  Web: ww.fantinispa.it
  Yetkili kişi: Marco Turrio

  Fantini yalaşık 70 seneden beri metal inşaat sektöründe hizmet vermektedir.

  Zincirli kesme makinalarının tasarım ve üretimi ve doğal taşların blok halinde çıkarılması konusunda 70’li senelerden beri faaliyet göstermektedir. Tasarlanan bu iş makinaları ilk olarak Tivoli madenlerinde ve Carrara’da bulunan mermer tabakalarını çıkarmakta kullanılmış, daha sonra ise önce Akdeniz ülkeleri olmak üzere tüm dünyada kullanımı yayılmıştır. Fantini, bugüne kadar 1000’den fazla iş makinası satmış bir firma olarak, zincirli kesme makinalarının üretimi alanında dünya birincisidir. Firmanın ayrıca bir tasarım ofisi de bulunmaktadır ve müşterinin isteğine uygun özel modeller de üretebilme kapasitesine sahiptir.

  Firmanın ürettiği bazı modeller şunlardır:

 • Yatay ve dikey kesim makinaları her biri farklı boyut ve ağırlıkta mod.50.81,70 RA, 70 RA SUPER
 • Madenlerdeki blokların şekillendirmesi için kullanılan iş makinaları mod. 50.90
 • Parçaların düzeltilmesi için kullanılan sabit makinalar mod. SQB/96
 • Parçaların düzeltilmesi için kullanılan portatif makinalar mod. SQB/P
 • Yeraltı kesimleri için makinalar mod. G 70
 • Otomatik yeraltı kesim makinaları mod. GU 50, GU 70, GU 70R.

  Bütün makinalar susuz çalışabilir. Kesme kollarının uzunluğu 1,5 metre ile 6,2 metre arasında değişmektedir.

  Fantini firmasını tüm makinalarına 4 farklı tipte zincir kesici (standard, güçlendirilmiş, aşınmayı önleyici, v.s.) ve kesici aleti için farklı sabitleme sistemi ile donatmak mümkündür.

  LEVI TUNISI
  Via Alessandria, 5
  20010 Canegrate (MI)
  Tel: 00 39 - 0331/411444
  Fax: 00 39 - 0331/407026
  E-mail: sale@levitunisi.it
  Web: www.levitunisi.it
  Yetkili kişi: Luigi Salamone

  1960 yılında kurulan LEVI TUNISI firması, küçük blokların kesiminde kullanılan mermer kesicilerin üretimi alanında geniş bir ürün gamına sahiptir.

  Müşteri odaklı, deneyimli proje bölümü ve teknolojik açıdan en ileri seviyedeki birinci sınıf materyallerin kullanımıyla LEVI TUNISI iç ve dış pazarlara uyum sağlayan bir firmadır.

  Mermer fayansların üretiminde kullanılan iş makinaları konusunda uzmanlaşmış olan LEVI TUNISI firması tek başına ya da yarı veya tam otomatik üretim hatlarının yerine kullanılan geniş bir ürün gamına sahiptir. Her bir makina, müşterinin talebine cevap verecek şekilde tasarlanıp, en yüksek kalite elde edilerek üretilir.

  Firmanın standart üretimi arasında mermer blok kesme makinaları, köprü kesme makinaları, cila makinaları, yatay mermer yarma makinaları, ölçme ve cilalama makinaları, düzeltme makinaları, pah ve cilalama makinaları yer almaktadır.

  LEVI TUNISI firması yer ve duvar yüzeyler için mermer parça üretiminde kullanılan iş makinaları imalatında önde gelen kuruluşlardan biridir.

  Güvenirliliği ve kalitesi sayesinde LEVI TUNISI firmasının ürettiği iş makinaları tüm dünya pazarlarına yayılmıştır.  MONTRESOR
  Via 1° Maggio, 23 - Zona Industriale
  37069 Villafranca (VR)
  Tel: 00 39 - 045/6300690
  Fax: 00 39 - 045/6300311
  E-mail: montresor@montresor.net
  Web: www.montresor.net
  Yetkili kişi: Pietro Paolo Montresor

  Montresor & C. S.r.l. firması 1958 yılında Villafranca, Verona’da kurulmuş olup 30 seneden beri granit, mermer, taş ve porselen cilalama cihazlarının tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Bu makinalar yarı işlenmiş ürünlerin düz ve çıkıntılı bordürlerinin cilalanmasında kullanılmakla beraber daha değişik şekiller için de kullanılabilir. En modern teknolojileri takip eden bu cihazlar dünyanın her tarafında kullanılmaktadır. Montresor firmasının ürün gamını teknolojik olarak birbirinden farklı 3 kategoriye ayırabiliriz. Bu gruplar, müşterilerin mermer, granit, taş ve porselen konusundaki farklı taleplerini karşılamaya yöneliktir.

  1 – Düz ve meyilli yüzeyler için mobil üniteli otomatik cilalama makinaları.
  Bu kategoride yer alan modeller şunlardır:
 • LOLA 40-S: kalınlığı 4 cm’e kadar olan düz yüzeylerde kullanılır,
 • LOLA 800: kalınlığı 8 cm’e kadar olan düz yüzeylerde kullanılır,
 • LOLA 1000: kalınlığı 10 cm’e kadar olan düz yüzeylerde kullanılır. Bütün modeller, kusursuz kalitede ve yüksek hızla cilalamayı sağlayan hareketli ön başlıklara ve titreşimli abrasivlere sahiptir.

  2- Düz ve çıkıntılı yüzeyler için otomatik cilalama makinaları.
  Bu kategoride iki model yer almaktadır:
 • LARA 60-S2: kalınlığı 6 cm’e kadar olan düz ve çıkıntılı yüzeylerde kullanılır,
 • LARA 80-S2: kalınlığı 8 cm’e kadar olan düz yüzeyler ve kalınlığı 6 cm’e kadar olan çıkıntılı yüzeyler için kullanılır. Çıkıntı yüzeyler iki adet 45° döner üniteden oluşan bir aletin üzerine monte edilmiş elmas uçlu diskler yardımıyla saptanır.

  3 – Düz, çıkıntılı ve değişik şekildeki ve kalınlıktaki yüzeyler için CNC’li cilalama makinası UNICA 810-4A modeli birbirinden bağımsız 3 farklı aksta hareket eder: dikey, açısal ve yatay.
  Taşlama diskleri 180 derecelik açıyı en iyi şekilde kaplayacak şekilde hareket etmeye programlanmıştır.

  TENAX
  Via 1° Maggio, 226-263
  37020 Volargne (VR)
  Tel: 00 39 - 045/6860222
  Fax: 00 39 - 045/6862456
  E-mail: tenax@tenax.it
  Web: www.tenax.it
  Yetkili kişi: Carlo Mario Messetti

  Tenax, taş ve türevlerinin işlemelerinde kullanılan elmaslı takımlar, reçineler, macunlar, abrasivler, parlatıcılar ve cilalatıcılar üretmektedir. Son model iş makinaları kullanan firma, ürünlerini tüm dünyaya ihraç etmektedir ve yaygın bir teknik servis ağına sahiptir. Tenax, teknolojik araştırmalarıyla hem yeni çözümler üretir hem de müşteriyi seçim konusunda yönlendirir, sorunları çözümler.

  Tenax firmasının İtalya’da 100 kadar çalışanı, İtalya dışında ise 3 adet şubesi mevcuttur. Tenax Brezilya (Vitoria), Tenax İspanya (Alicante), Tenax U.S.A (Pineville, Kuzey Carolina).

  Tenax; mermer, granit ve gres porselen için abrasiv üretimi üzerine İtalya-İran ortak sermayeli, merkezi Gasvin, İran’da bulunan bir şirket ortaklığına imza atmıştır.

  Başlıca 3 kategoride ürünlerimiz bulunmaktadır:
 • Yüzeylerin yapıştırılması, alçıyla sıvanması ve işlenmesi Macun ve reçine ile tamir, granit, mermer ve taş yığınlarının yapıştırılıp düzeltilmesine ilişkin işlemler bu kategori içerisinde yer alır. Buna taşın yüzeysel bakımı için gereken ürünler ve parlatıcı cilalar da dahildir.
 • Kalibrasyon, düzeltme ve cilalama Taş ve seramik materyallerin işlenmesi ve yüzeylerin düzeltilmesi için Tenax geniş bir ürün gamına sahiptir; kalibratörler, abrasivler, parlatıcılar ve son model elmas abrasivler bunlardan bazılarıdır.
 • Elmaslı kesiciler Tenax, taş sanayinin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacak elmaslı kesiciler üretmektedir: bıçaklar, diskler ve kablolar (maden kabloları, makina kabloları) bunlardan bazılarıdır.